0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0₴ 

Директива Atex

Експерти у освітленні за стандартами ATEX

Peli Products з 1976 року виробляє передові освітлювальні системи відповідно до найвищих стандартів безпеки. Peli безперервно розробляє інноваційні рішення і завжди перевищує очікування, створюючи продукти з необмеженим терміном служби. Peli Products на 100% дотримується всіх вимог і стандартів, незважаючи на те, що часто це вимагає збільшення інвестицій у наукові дослідження та продовження терміну виведення продуктів на ринок. Ліхтарі Peli створені з матеріалів найвищої якості, а для дотримання останньої директиви ATEX (2014/34/EU) при перевищенні максимально допустимої площі поверхні використовується антистатичний матеріал.

Відповідність директиві ATEX

Ухвалена Європейським Союзом директива ATEX застосовується до продуктів, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечному середовищі. Директива ATEX 1994/9/EC є обов'язковою для дотримання виробниками та кінцевими користувачами з 1 липня 2003 року. Директива ATEX 2014/34/EC випущена 26 лютого 2014 року та застосовується з 20 квітня 2016 року.

Директива ATEX 2014/34/EU вимагає від виробників постачати на ринок сертифіковане обладнання для застосування у потенційно вибухонебезпечних середовищах. Стосовно працівників діє інша директива ATEX (1999/92/EC), що висуває вимоги щодо покращення безпеки та захисту здоров'я працівників, які наражаються на ризик у вибухонебезпечних середовищах. Обидві директиви є обов'язковими до виконання.

Ці директиви вимагають класифікувати кожну зону відповідно до потенційного ризику, щоб використовувати тільки належне сертифіковане обладнання. Відповідно до старої (попередньої) директиви CENELEC, різні зони поділялися на три класи: зона 2, зона 1 та зона 0 залежно від рівня ризику. Відповідно до ATEX кожній зоні відповідає певна категорія, і кожне електричне обладнання класифікується відповідно до тих категорій, що визначають, в якій із зон його можна безпечно використовувати.

Відповідно до переглянутої директиви ATEX для зон 0 і 1, у квітні 2015 року набрав чинності стандарт EN 60079-0:2012. Найбільша зміна полягала в необхідності відливати антистатичний матеріал або застосовувати антистатичне покриття в продуктах для успішного проходження серйозного випробування ATEX. Хоча в деяких моделях це вимагало зміни світловіддачі, Peli інвестувала в наукові дослідження, щоб гарантувати високі характеристики своїх освітлювальних систем для ефективного освітлення робочих просторів за дотримання таких стандартів безпеки для працівників.

Небезпечні зони

Небезпечна атмосфера складається з суміші горючих речовин з повітрям у формі газу, пари або серпанку в таких пропорціях, в яких вона може спалахнути через надмірну температуру, електричну дугу або іскри. Небезпечне середовище — це середовище, в якому може бути вибухонебезпечна атмосфера, через що можуть бути потрібні спеціальні заходи безпеки при проектуванні та використанні електричного обладнання.

Галузі та виробництва з потенційно небезпечними ділянками: нафтогазова та нафтохімічна галузі, фармацевтичні компанії, цукрові заводи, бензозаправні станції, пожежно-рятувальні бригади, огляд повітряних суден / авіація, роботи з комунальними стоками, виробництво лакофарбових матеріалів, виробництво на хімічних заводах, промислові пекарі ремонтні майстерні, огляд цистерн, поверхнево-активні речовини, заводи з виробництва розчинників, судноплавна галузь, електростанції.

 

Категорії

Потенційно небезпечні ділянки поділяються на зони:

  • 0, 1, 2 для газу, пари та диму
  • 20, 21, 22 для пилу

Ліхтарі, схвалені для використання у цих зонах, поділяються на категорії (1, 2, 3)

!Випадковий вибух на небезпечній ділянці може спричинити серйозні травми для працівника. Визначати, до якої категорії освітлення ATEX належить та чи інша зона, може лише уповноважений керівник після суворої оцінки.

Порівняння американської та європейської класифікацій

Придатність устаткування використання у небезпечних середовищах визначають різні атестаційні органи. У США розробкою стандартів, тестуванням та сертифікацією займаються організації FM (Factory Mutual) та UL (Underwriters Laboratories), а в Канаді ці функції виконує CSA (Canadian Standard Association). За межами Північної Америки ATEX (Appareils destinés à être utilisés en ATmosphères EXplosives) та IEC (International Electrotechnical Commission) встановлюють стандарти, визнані у всьому світі.

messenger